Ömer Bolat: İstanbul’da 5 yıl önce bir yol kazası oldu

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, seçim çalışmaları kapsamında İstanbul’un Güngören ilçesinde esnaf ziyaretlerinde bulundu. Bolat, sergi açılışının ardından Haznedar’da bulunan AK Parti seçim irtibat bürosunu ziyaret etti.

DHA’nın haberine göre, ziyarette konuşma yapan Ömer Bolat, “31 Mart geliyor. Bir ay sonra önemli bir imtihan. Ondan sonra 4 yıl 2 ay seçim yok. Ama belediyelerde de 5 yıl seçim olmayacak. Biliyorsunuz İstanbul’da, geçen dönem 5 yıl önce bir yol kazası oldu. Olabilir vatandaşlarımızın takdiridir. Başımızın üstünde yeri var. Saygı duyuyoruz her zaman. Ama 25 yıl İstanbul’a, Ankara’ya olan o hizmetler kervanı adeta durdu. Sadece durmadı, geriye gitti. Yani bir 5 yıl kaybetmedik. Aslında bir 10 yıl kaybettik. 5 yıl boyunca yapılmayanlar ve şehrin 5 yıl geriye gitmesi” ifadelerini kullandı.

‘BÜYÜK BİR KAYIP OLUR’

Yerel seçimlere 1 ay kaldığı söyleyen Bolat, “Hepimizin kapı kapı çalıp, çalışması çok önemli. İstanbul’umuzun, Ankara’mızın, büyükşehirde bir 5 yıl daha kaybetmeye tahammülü olmamalı. Büyük bir kayıp olur. Kendiniz için çocuklarınız için, aileniz için, geleceğiniz için, şehrin geleceği için. Şehir eğer hizmet alırsa şehrin değeri yükselir. Evlerinizin, bahçelerinizin, sizin dükkanlarınızın değeri yükselir. Ama şehir kaybederse sizin de varlığınızın değeri düşer. Bu kadar basit” dedi.

‘SALGINDA BELEDİYELER MÜTHİŞ İŞLER YAPABİLİRDİ AMA YAPILMADI’

“Bakın 5 yılda büyükşehirde aklınıza gelebilecek bir hizmet görebiliyorsanız söyleyin” diyen Bolat, “Ama eğer o zaman AK Parti kazanmış olsaydı İstanbul çok büyük değer artışı kazanacaktı. Salgında, depremde İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Ankara Büyükşehir Belediyesi müthiş hizmetler yapabilirdi. Ama yapılmadı. Büyükşehri de AK Parti, Cumhur İttifakı olarak kazanırsak Güngören daha büyük hizmetler alacak. Onun için Bünyamin Demir bey Güngören’de, Murat Kurum bey inşallah büyükşehirde hep birlikte seçtireceğiz” şeklinde konuştu.

‘SEÇİM GÜNÜ SANDIKLARA SAHİP ÇIKACAĞIZ VE GÖNÜLLERİ FETHEDECEĞİZ’

Her partiliden 50 kişiyi ikna etmesini isteyen Ömer Bolat, “Bütün seçmenlere çok önemli görev düşüyor. Kadınlar sadıktır, duygusaldır ikna edebilir. Çocuklarına, akrabalarına konuşabilir. Her birinizden en az 50’şer kişiyle konuşup ikna etmenizi rica ediyoruz. Bu sadece Recep Tayyip Erdoğan’ın seçimi değil. Bu kendimizin seçimi. Bu sadece Bünyamin Demir’in, Murat Kurum’un seçimi değil, AK Parti’nin, MHP’nin, Büyük Birlik’in seçimi değil, hepimizin seçimi. Birlikte inşallah dayanışma içinde çalışacağız. Seçim günü sandıklara sahip çıkacağız ve gönülleri fethedeceğiz” dedi.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x