CHP’den Aday Gösterilmedi İYİ Parti’den Aday Oldu

CHP’nin 2019 Eyüpsultan Belediye Başkan adayı olan ve seçimi kaybeden Emel Bilenoğlu, 31 Mart Yerel Seçimleri öncesi yeniden aday adayı olduğunu açıklamıştı. CHP, Bilenoğlu’nu değil İGDAŞ Genel Müdürü Bülent Özmen’i aday gösterdi.

CHP’DEN KABUL GÖRMEDİ

Aday olamayan Bilenoğlu, bu kez şansını İYİ Parti’den denedi. İYİ Parti Eyüpsultan İlçe Başkan’ı, Hatice Gürbulak da, Bilenoğlu’nun adaylığına itiraz ettiğinden istifa etti. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bugün yaptığı grup toplantısında Bilenoğlu’nun adaylığını ilan etti.

İYİ Parti’nin 81 ilde seçimlere tek başına girme kararı sonucunda, karara itiraz eden milletvekilleri, GİK üyeleri partiden tek tek istifa etmişti. Eski İBB Grup Başkanvekili İbrahim Özkan, “iş birliği” olması gerektiğini savunduktan sonra Akşener, Özkan’nın Grup Başkanvekili olarak istifasını istedi. Özkan, istifa etti ancak İYİ Parti İBB Grubu Özkan’ı yeniden Grup Başkanvekili seçti. Bunun üzerine 6 İYİ Parti Meclis Üyesi hakkında disiplin sevk edildi. Özkan’nın da içinde bulunduğu 6 meclis üyesi İYİ Parti’den istifa etti. İYİ Partililer, bu olayı “Operasyon” olarak değerlendirmişti. Akşener ise “savaş” ilan etmişti.

Bugün ise kendilerine operasyon çekildiği iddia eden İYİ Partililer, CHP’nin aday gösterilmeyen aday adayını, Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı olarak gösterdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x