Türklerin Aldığı Metaverse Coin Dev Ortaklık Açıkladı!

Türk yatırımcıların yakından takip ettiği bir metaverse coin, mevcut yapay zeka trendine eşlik etmek üzere yeni bir ortaklığa imza attı.

Metaverse coin devi AI nüfuzunu artırıyor

İlgili metaverse platformu Sandbox (SAND), bir süredir AI araçlarını metaverse geliştirme çabalarında kullanıyordu. Bugün yeni bir duyuruda ekip, Scenario ortaklığı üzerinden daha fazla yapay zeka çözümünü benimseyeceğini paylaştı.

Scenario platformu, AI tarafından oluşturulan herkesin kullanabileceği oyun varlıkları üretiyor. Bunlara sesler ve müzik, animasyonlar, mekanlar ve daha fazlası dahil.

Sandbox, Scenario ortaklığıyla attığı adımı birkaç maddeyle detaylandırdı. Proje ekibi AI ve Generative AI ile deneyler yoluyla metaverse’nin herkes için daha iyi olmasına yardımcı olabileceğine inanıyor. Basın açıklamasında, yapay zekanın getireceklerine yönelik şu maddelere yer verildi.

  • AI zaten Metaverse’i daha güvenli ve daha eğlenceli hale getiriyor
  • AI, İfadeler ve vücut animasyonları aracılığıyla kendini ifade etmeyi zaten artırıyor
  • AI, içerik oluşturucuların fikirlerini günlerden/haftalardan saniyelere kadar daha hızlı hayata geçirmelerine yardımcı oluyor
  • AI, Metaverse’yi daha kapsayıcı ve çeşitli hale getiriyor
  • AI, Metaverse’yi doldurmaya yardımcı olacak, daha az boş ve daha canlı hale getirecek
  • Sandbox daha fazla keşfetmeye ve bu araçları herkesin kullanımına sunmaya devam edecek

Sandbox, yapay zeka ile desteklenen araçlar geliştiriyor

Sandbox’ın hali hazırda Game Maker ve VoxEdit olmak üzere herkesin geliştirebileceği ve gerçek sahipliğin sağladığı fırsatlara erişme olanağı sağlayan ücretsiz araçları var. Bu araçlar, mümkün olduğu kadar çok insanı güçlendirmek ve metaverse’e giriş engellerini azaltmak için geliştiriliyor. Sandbox’ın AI alınana yönelik en son çalışmaları şu şekilde:

GGWP ortaklığı

Denetleme amacıyla yapay zekayı zaten günlük olarak kullanılıyor. Sandbox, oyuncuların metaverse içindeki konuşmaları arasındaki küfür ve toksisiteyi azaltmak için AI kullanan GGWP ile çalışıyor.

Sandbox ayrıca, şu anda yapay zeka teknolojisi aracılığıyla metaverse’te daha fazla kendini ifade edebilmek için Kinetix ile çalışıyor. Daha önce Metaverse’ten Sesler serisinin bir bölümünde Yassine Tahi ile yapılan röportajda, yapay zeka ile Avatarlar için gerçekçi emote animasyonları oluşturuldu.

Yapay zeka, insanların yaratmak istediklerini ifade etmelerine izin vererek ve yapay zekanın bu yaratımda onlara yardım etmesini sağlayarak bunu daha da güçlendirebilir. Bu yeni yaklaşım, herkesin fikir aşamasından prototip oluşturmaya bazen günler veya haftalar yerine birkaç dakika içinde geçmesini sağlayarak, varlık oluşturmaya yönelik daha yinelemeli bir yaklaşımı benimsemelerine olanak tanır. Kriptokoin.com olarak en büyük AI coin’lerden SingularyNET’in yeni ortaklığına bu yazıda yer verdik.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir