Tony Rock: Will Smith tokat skandalından sonra ağabeyimi hiç aramadı

Chris Rock‘ın kardeşi Tony Rock, geçen yılki Oscar töreninde Will Smith’in ağabeyine tokat atması hakkında konuştu. Bir YouTube kanalına konuşan Tony Rock, Will Smith’in olay sonrasında özür dilemek için Chris Rock’a ulaşma konusunda yalan söylediğini iddia etti.

Ntv’nin aktardığına göre, Tony Rock, Will Smith’in Chris Rock’a ulaşarak özür dilemesiyle ilgili soru geldiğinde, “Bu doğru değil, bu doğru değil! Sanırım iki gün sonra ‘Chris’e ulaştım ve o benimle konuşmak istemedi’ dedi. Ama bu doğru değil” ifadelerini kullandı. Tokat olayından sonra “hemen” kardeşinin savunmasına geçmek istediğini de sözlerine ekleyen Rock, “Ben bir haydut değilim. Bayrak sallayan adam ben değilim. O benim ağabeyim, dostum. Babam bana, ‘Eğer kardeşin bir savaşın içindeyse sen de içindesindir’ demişti” diye konuştu.

Will Smith’in kendisini de hiç aramadığını söyleyen Tony Rock, “Bana hiçbir borcu yok, sadece aramızın daha iyi olduğunu düşünmüştüm. Telefon numaram hiç değişmedi. Bu nedenle bir gün ‘Selam dostum, sadece sen ve ben konuşalım’ gibi bir telefon alacağımı düşündüm. Olmadı, olmayacak da sanırım” dedi.

Ne olmuştu?

Will Smith, “King Richard” filmindeki rolüyle En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nün sahibi olmadan önce, sunuculuk yapan ve Smith’in eşi Jada Pinkett Smith’in görünüşü ile ilgili 1997 yılında Demi Moore’un oynadığı G.I Jane isimli filme gönderme yaparak “Jada, seni seviyorum. G.I. Jane II’nin gelmesini dört gözle bekliyorum” diyen Chris Rock’a tokat atmıştı.

Kameralar önünde olayın başta bir senaryo olduğu düşünülürken daha sonra yerine oturan Smith, “Eşimin adını o lanet olası ağzına almayacaksın” diye bağırmıştı Rock da, “Tabii ki de almayacağım. Televizyon tarihinin en muhteşem olayını yaşıyoruz” demişti.

Olayın ardından Akademi’den yapılan açıklamada 94. Oscar Ödül Töreni’nin, “Smith’in sahnede gerçekleştirdiği kabul edilemez ve zararlı davranışı yüzünden gölgede kaldığını” belirtilmişti. Will Smith’in 10 yıl boyunca Oscarlara ve Akademi’nin düzenlediği diğer etkinliklere katılması yasaklanmıştı. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir