İstiklal Marşı’nın Kabulü’nün 102. yılı kutlandı

Karabağlar Belediyesi tarafından düzenlenen törende Mehmet Akif Ersoy da anıldı.

İstiklal Marşı’nın Kabulü’nün 102. yılı, Karabağlar Belediyesi tarafından Mehmet Akif Ersoy Parkı’nda düzenlenen törenle kutlandı. Etkinlikte, marşın sözlerini kaleme alan Mehmet Akif Ersoy da rahmet ve minnetle anıldı.

Büyük şairin büstünün de yer aldığı parktaki törene, Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, gazilerimiz, meclis üyeleri, muhtarlar, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin aralarında olduğu çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından katılımcılara seslenen Başkan Selvitopu, bağımsızlığını kazanan toplumların dünyada bayrakları ve ulusal marşlarıyla temsil edildiklerini vurgulayarak, “Bizim 102 yaşındaki İstiklal Marşımız da yüreklerde yaşamaktadır. Bu yıl Cumhuriyetimizin de 100. yılını kutlayacağız. Cumhuriyetimizin ve Marşımızın nice 100 yıllara ulaşması dileğiyle” dedi.

Mehmet Akif Ersoy’un İstiklal Marşı’nı hiç bir maddi çıkar beklemeden kaleme aldığını ve ulusuna armağan ettiğini hatırlatan Başkan Selvitopu, “Bu marşların maddi olarak değerinin ölçülmesi mümkün değildir. Bunu en iyi bilenlerin başında Mehmet Akif geliyordu. Onu yürekten anıyoruz ve önünde saygıyla eğiliyoruz” diye konuştu.

Başkan Selvitopu’nun konuşmasının ardından KARBEM mezunu öğrenciler Rabia Birgül ve Turgay Bahçeci, İstiklal Marşı’nı seslendirdi.

Törenin sonunda katılımcılar, Mehmet Akif Ersoy Büstü’ne kırmızı karanfiller bıraktılar.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir