İnce: Biz Türkiye’nin önünü tıkayacak bir şey yapmayız

ANKARA– Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) yaptığı Cumhurbaşkanlığı adaylığının ardından 100 bin imza kampanyasını başlattı. İnce, “Tek adam yönetiminin karşılığı, ya da onun rakibi tek aday olamaz. Tek adaylıktan bıkmışken, tek adaylık dayatmasına da karşı çıkacağız. Bu bir demokrasidir” dedi.

Kızılırmak Caddesi üzerindeki Çankaya İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’na gelen Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, “Başkan İnce” sloganları ile karşılandı. İlçe Seçim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Kar’ın yanına geçen İnce, kimlik kartını vererek, kendisine uzatılan formu imzaladı.

‘BEN DEMOKRATİK HAKKIMI KULLANIYORUM’

Kendisini bekleyen gazetecilerin karşısına çıkan İnce, “20 yılın sonunda hepimiz tek adam yönetiminden şikayetçiyiz. Tek adam yönetiminin karşılığı, ya da onun rakibi tek aday olamaz. Tek adaylıktan bıkmışken, tek adaylık dayatmasına da karşı çıkacağız. Bu bir demokrasidir. Demokrasiler, seçme ve seçilme üzerine kurulur. Neden, yani bu ihale takımı gibi oldu bu. ‘Kimse ihaleye girmesin. İhaleye girenin ayağını kırarım. Seni tehdit ederim. Böyle bir şey yok. Ben demokratik hakkımı kullanıyorum. Siz adayınıza güvenmiyor musunuz da, bana aday olamazsın diye bağırıyorsun. Ben demokratik hakkımı kullanıyorum” diye konuştu

‘BİZ TÜRKİYE’NİN ÖNÜNÜ TIKAYACAK BİR ŞEY YAPMAYIZ’

“Bak insanlar, 10 binler evlerinden çıkıyor. Sandık kuruluna geliyor, seçim kuruluna geliyor. İmza atıyor. Bırakın insanlar yarışsın” diyen İnce sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biz Türkiye’nin önünü tıkayacak bir şey yapmayız. Demokratik hakkımız bu. Dayatmalara karşı çıkıyoruz. Biz insanlara üçüncü bir yol öneriyoruz. Bir seçenek sunuyoruz. Bir üçüncü yol. Yani diyoruz ki milletimize, bir ihtimal daha var diyoruz. Bir ihtimal daha var. Onun için bütün milletimizi pazartesi günü saat 20:00’ye kadar, Seçim kuruluna gitmeye davet ediyorum. İmza vermeye davet ediyorum. Bu bir yarıştır. Büyük ihtimalle birinci turda bitmeyecek yarıştır. İkinci turda hep birlikte gereğini yapacağız ve bu iktidardan kurtulacağız.” (DUVAR)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir