Fazıl Say’dan Dikkat Çeken ‘Muharrem İnce’ Paylaşımı: ‘Kendini Bitiriyor’

Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce ile bir araya gelmesi sonrası ünlü piyanist Fazıl Say’dan İnce’ye tepki geldi. Piyanist Fazıl Say, ”Oyları bölecek’ korkusu elbette var. Ama: ‘Bu şuursuzluk ve bu çapsızlık ile zaten kendini bitiriyor’ konusunda herkes hemfikir. 100 kişiden biri İnce savunuyor. Ve ben de yüzde 1 den fazla oy alacağını sanmıyorum (500 bin kişi eder) Gerisi zor ona… Durum bu…’ dedi. 

Cumhurbaşkanı adayı olması nedeniyle Muharrem İnce’yi sürekli eleştiren ünlü piyanist Fazıl Say, sosyal hesabından seçimlere ilişkin bir paylaşımda bulundu.

Fazıl Say Twitter hesabından yaptığı paylaşımında şu ifadeleri kullandı: ”Turne boyunca, yurt dışındaki Türk dostlarım ile elbette seçim de konuşuldu hep. Normaldir, sonuçta hayatlarımızdır. Belirleyicidir. Gözlemlediğim; Kemal Bey’e olan büyük bir hayranlık ve çok artan bir sevgi var. Erdem, akıl, pozitif ruh, gerçekçilik, önderlik… Sevgi kazanacak…”

”İnce konusunda da ‘oyları bölecek’ korkusu elbette var. Ama: ‘Bu şuursuzluk ve bu çapsızlık ile zaten kendini bitiriyor’ konusunda herkes hemfikir. 100 kişiden biri İnce savunuyor. Ve ben de yüzde 1 den fazla oy alacağını sanmıyorum (500 bin kişi eder) Gerisi zor ona… Durum bu…”

İşte o paylaşım:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir