Erbakan: Ülkemizi 6’lı bir kaosa teslim etmedik

Cumhurbaşkanı Erdoğan- Erbakan görüşmesi yaklaşık 50 dakika sürdü. Genel merkezde parti kurmayları ve Genel Başkan Fatih Erbakan tarafından karşılanan Erdoğan görüşme bitiminde bir açıklama yapmadan ayrıldı.

Görüşme sonrası Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan bir açıklama yaptı.

Erbakan’ın açıklamaları şöyle:

”Kendileriyle önümüzdeki seçim sürecinde yapılacak çalışmalarla ilgili fikir alışverişinde bulunuldu. Cumhur İttifakı’na katılmamız dolayısıyla birkez daha tebriklerini ilettiler. 14 Mayıs’ta milletvekili seçimlerine bütün seçim bölgelerinde kendi logomuz ve adaylarımız ile gireceğiz ancak partimiz Cumhur İttifakı çatısı altında yer alacak.

Bu karar belirli ilkeler ve prensipler üzerine inşa edildi

Bu ittifak kararımız belirli ilkeler ve prensipler üzerine inşa edilmiş bir karardır. İnanıyoruz ki ülkemizin milletimizin hayrına olan bu prensiplerimiz ilkelerimiz ortak hedeflerimiz haline dönüşecektir.

Ülkemizi 6’lı kaosa teslim etmemek için…

Biz Milli Görüş hareketi olarak her zaman ifade ettiğimiz gibi 50 yıllık siyasi geçmişimizde iktidarda da olsa muhalefette de olsa her zaman hayra vesile olan şerre engel olan bir siyasi anlayışı ortaya koymuş bir hareketiz. Geldiğimiz noktada 6’lı bir kaosa ülkemizi milletimizi teslim etmemek adına milli ve kararlı bir adım attık Cumhur İttifakı’na katılmakla. Ancak tabii ki bununla birlikte ilkelerimizden prensiplerimizden de taviz vermeyeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir